SHPËRNDAJE

Drejtuesit e Barcelonës tashmë ka hequr dorë nga transferimi i mbrojtësit të Arsenalit, Hector Bellerín.

Sipas të përditshmes portugeze “Record”, Barcelona tani po e kërkon mbrojtësin e Benficas, Nelson Samedo.

Thuhet se Barcelona është e gatshme të paguajë 30 milionë euro për transferimin e portugezit.
Përveç Samedosn, opsion për Barclonën është Sergi Palencia (Barcelona B) dhe Cesar Azpilicueta (Chelsea).