SHPËRNDAJE

Dy klubet e famshme spanjolle, Barcelona dhe Real Madrid janë duke e monitoruar talentin e Newcastle, Mikel Merino.

Mediat britanike raportojnë se ‘Blaugranat’ dhe ‘Los Blancos’ janë të interesuara për 21 vjeçarin.

Merino ka qenë titullar në çdo ndeshje të skuadrës së Rafael Benitez, që kur u huazua nga Borussia Dortmund.