SHPËRNDAJE

Ousmane Dembele do të jetë jashtë fushave për pesë javët e ardhshme pas një dëmtim në muskuj.

Barcelona e konfirmoi dëmtimin të hënën në mbrëmje, duke thënë se ai ishte diagnostikuar me një tendosje në muskulin e majtë.

Dembele e mori lëndimin pas ndeshjes hapëse në La Liga Santander ku Barcelonës luajti ndaj kundër Athletic Bilbao dhe pësoi humbje.

Ky është lëndimi i gjashtë që francezi e ka pësuar që nga ardhja në Camp Nou në 2017 dhe i treti i muskujve.

Në total lojtari ka kaluar 228 ditë i dëmtuar.

Si rezultat, Dembele ka luajtur vetëm 66 nga 120 ndeshjet e mundshme të Barcelonës.

Ai do t’i bashkohet Lionel Messit dhe Luis Suarez.