SHPËRNDAJE

Lëndimi i rëndë që mori Victor Valdez në ndeshjen kundër Celta, do ta largoj atë nga fusha pre 6 deri 8  muaj, ku ai do të humb edhe kampionatin botëror, ku dhe ka pritur shansin e tij.

Valdez ka qenë afër largimit nga Barcelona, mirëpo sipas informacíoneve të fundit, atij i ofrohet të vazhdoj kontratën.

Klubi do të tregohet se është me lojtarin në momente të vështira, mirëpo mbetet të shihet se a do të pranoj ai këtë ofertë, pasi tashmë është arritur marrëveshja për ardhjen e Ter Stegen.

Maria Bartomeu, presidenti i klubit ka biseduar me Valdez, ndërsa deri në shërimin e tij do të mbroj portën Pinto.