SHPËRNDAJE

Elclassico

Është caktuar data dhe ora në të cilën do të zhvillohet El Clasico i dytë këtë edicion mes Barcelonës dhe Real Madridit.
Federata spanjolle e futbollit kanë bërë të ditur se Barcelona dhe Real Madrid do të përballen në Camp Cou më 2 prill të shtunën, ndeshje kjo që do të zhvillohet duke filluar nga ora 20:30.

Kjo ndeshje do të luhet pas takimeve miqësore të kombëtareve dhe vetëm tre ditë para gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve, raporton AS.