SHPËRNDAJE

Futbollistët e Barcelonës kanë kaluar në gjysmëfinalen e kupës së mbretit, duke mposhtuar Levanten në ndeshjen e kthimit me rezultat 5:1, ndërsa ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat 4:1/

Goli i parë ishte autogol i Sergi Roberto, ndërsa Barcelona barazaoi me Adrianon me një largësi prej 30 metrave. Në minutën e 44 Puyol ka shenuar golin e tij të parë këtë sezonë, në stilin e tij me kokë nga një gjuatje nga këndi.

Në minutën e 50 dhe 51, Sanchez ka shenuar për 4:1, pastaj në minutën e 68 Fabregas për rezultat përfundimtar 5:1.

Barcelona në gjysmëfinale luan kundër Santander – Sociedad, ku ka përfunduar ndeshja e parë me rezultat 3:1 për Sociedad.