SHPËRNDAJE

E ardhmja e Ross Barkley është larg Evertonit, ndërsa për të mbetet në garë Tottenham dhe Chelsea.

24-vjeçari me shumë mundësi do të largohet nga skuadra gjatë janarit.

Mesfushori i kombëtares angleze kërkohet me insistim nga Tottenham e Chelsea që do të bëjnë maksimumin për ta pasur në skuadrën e tyre për pjesën e mbetur të kampionatit.

Sipas mediave angleze, për momentin nuk ka asnjë ofertë zyrtare në drejtim të futbollistit.

Në janar pritet të ketë diçka më konkretisht.

Ai edhe gjatë verës ishte i kërkuar pikërisht nga këto dy skuadra, me Chelsean që ishin në avantazh.

Barkley këtë sezon ka zhvilluar më pak ndeshje me Evertonin.

/presheva.com/