SHPËRNDAJE

Ajo bashkangjitur me disa fotografi të protestave në veri është shprehur se kjo taksë po rrezikon shëndetin e serbëve të veriut, shkruan lajmi.net

Bërnabiq gjithashtu ka thënë se kjo protestë kërkesë ndaj Evropës që t’i bëjnë presion Kosovës për të hequr taksën.

Ky është postimi i saj:

Sot, studentët në Mitrovicënë mënyrë paqësore i kërkuan komunitetit evropian, UNMIKut dhe Ambasadës të SHBA-ve t’i japin fund tarifës 100 për qind për mallrat nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina që ndikon në kujdesin shëndetësor, ushqim, energji, shtyp, sigurimin e të drejtave dhe lirive të të gjithëve.