Neuer: “Topi i Artë”, nder për mua

Neuer

Portieri i Bayern Munchen, Manuel Neuer, në një intervistë për shtypin gjerman, është shprehur se viti 2014 është ndoshta viti më i mirë në karrierën e tij duke kujtuar lexo...

Lahm: Edhe Ronaldo e meriton Topin e Artë

CR7-Lahm

Kapiteni i Bayern Munichut, ka thënë se nuk do të ketë justifikime në Neuer nuk e fiton Topin e Artë, pasi atë çmim meriton që ta fitojë edhe Cristiano Ronaldo. Lahm lexo...

Ja pse e shikonte gjithmonë orën e tij Ferguson

Ferguson

Sir Alex Ferguson thotë se asnjëherë nuk e ka shikuar orën e tij për të kuptuar se edhe sa minuta lojë kanë mbetur. Trajneri legjendar skocez, Sir Alex Ferguson, ka zbuluar lexo...

CLA-01

20 kuriozitete që nuk i keni ditur

Më poshtë do të sjellim 20 kuriozitete që nuk i keni ditur, përfshirë disa edhe për Ballkanin 1. Rusia është shteti më i madh në Botë me një sipërfaqja më 17.075,000 lexo...

10 smartphonat më të mirë për 2014

10Smartphone

Ja cilët janë dhjetë smartphone më të mirë për 2014, që kanë sjellë diçka ndryshe dhe kanë shkruar historinë lexo...

iPhone 7 – Çfarë pritet?

iphone

Sipas të gjitha gjasave, Apple është duke e përgatitur tashmë celularin e ardhshëm iPhone 7, të cilin do lexo...FemietAntibiotik Fëmijët dhe antibiotikët

Antibiotikët janë ilaçe që përdoren për të trajtuar infeksionet e shkaktuara nga bakteret. Ato janë ilaçe...

Floket Si mund ta masim stresin?

Flokët janë një formë e mirë për të matur nivelin e stresit. Një analizë që ju...

PijeDieta Pija me të cilën humbni peshë dhe pastroni trupin

Një pije e përgatitur me çaj jeshil, portokalle dhe gjethe menteje është ideale për të humbur...

Paradite pushim, pasdite pa punë, natën pa gjumë

Job

Nisem herët për rrugë jashtë Shkodre. Kontrolloj makinën mos ka ndonjë avari, se rrugëve tona me një lexo...

Etika bankare

Bankimi etik është bankim i përgjegjshëm ndaj klientit dhe i përgjegjshëm ndaj shoqërisë. Çfarë është bankimi etik? Dinamika e zhvillimeve teknologjike..

Ditët e fundit të SHBA si superfuqi?

Deklarata e kohëve të fundit e Pentagonit, se Irani mund të ketë kryer sulme ajrorë kundër objektivave të ISIS-it në Provincën..

Shkullaku: Hashim Thaçi e kishte planifikuar me kohë punësimin e Isa Mustafës

Shkullaku

Isa Mustafa e ka kuptuar se politika nuk bëhet me përbetim dhe me përjashtime. Tash, ai e ka rrëzuar gjithë lexo...

Azem Vllasi: Më 2016, Isa President e Thaçi Kryeministër

Isa Mustafa është Kryeministri më i përgatitur për punët që e presin Kosovë. Edhe Hashim Thaçi duhet ta përkrahë liderin e..

Shkëndije Mujaj: Ja si u bëra e pasur

Ndonëse e paragjykuar nga shumë njerëz, ajo ka pasur edhe një arsye. Provokimet e shumta të bëra deri më tani i..

Fara e tatëpjetës

Books-10   ashtu të duket, i nderuar, por unë e zgjodha këtë titull për dy arsye: e para është, se fara përfaqëson..

Cilat janë “festat e fundvitit?”

Festa Për çdo vit kur vie dhjetori dmth fundi i vitit, hasim nëpër të gjitha mediat tona shqiptare shprehjen FESTAT E FUNDVITIT...
Neuer

Neuer: “Topi i Artë”, nder për mua

Portieri i Bayern Munchen, Manuel Neuer, në një intervistë për shtypin gjerman, është shprehur se viti 2014 është ndoshta viti më..
Alonso-McLaren

Fernando Alonso rikthehet tek McLaren

Fernando Alonso sërish është pjesë e McLaren. Piloti spanjoll ishte pjesë e kësaj skuadra para shtatë viteve. Fernando Alonso është bërë..
10834022_10205319325004684_629714200_n

iPresheva

Nëse keni hasur në ndonjë dukuri, lajm apo ngjarje, na dërgo nëpërmjet formularit, duke dërguar fotografi dhe video të incizuara personalisht..