Refresh Presheva.com!

Refresh

Presheva.com në moshën e pjekur, afër 18 vjeçarit të saj, me një rifreskim të dizajnit të saj. Në vazhdën e përmirësimit të kualitetit për vizitorët, tani presheva.com ka ndryshuar mekanizmin lexo...Si arriti Messi deri tek Rekordi?

Messi-2014-06

Tre golat ndaj Apoel Nicosias e shndërruan Lionel Messin në legjendën e gjallë të Champions League. 74 gola në kompeticionin më të rëndësishëm për klube është një lexo...

Platini: Topi i Artë për një gjerman

Platini-Ronaldo

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, mendon se Topi i Artë duhet t’i takojë një futbollisti të Kombëtares gjermane që triumfoi në Kampionatin botëror në Brazil. Presidenti lexo...

Pse Bayern e refuzoi transferimin e Agueros?

Aguero

Mediat angleze kanë raportuar se Bayern Munich ka refuzuar transferimin e Sergio Agueros në vitin 2006, sepse ai ishte shumë dembel. Bayern Munich ka hedhur poshtë mundësinë lexo...

Përsëri probleme me Wireless në pajisjet iOS

Apple1

Edhe pas përditësimit më të fundit 8.1.1 në sistemin iOS, ankesat për humbje të sinjalit të wireless-it vazhdojnë lexo...

Sa fiton Facebook në një minutë?

Facebook_Cash

Facebook postoi para pak ditësh rezultatet e saj financiare për tremujorin e tretë të vitit 2014. Gjatë këtij lexo...Kakao Jepini fund problemeve me kollën me anë të kakaos

Simptomat e kollës ndalohen kur ne konsumojnë së paku dy filxhanë kakao në ditë. Kjo tashmë...

Dhembi Si mund ta ndalni dhimbjen e dhëmbit?

Teksa dhimbja e dhëmbit bëhet e padurueshme, ekzistojnë disa truke mjaft të thjeshta dhe praktike për...

Ushqimi Lista e ushqimeve për flokë të shëndetshëm

Përpos maskave, ekziston një recetë që ju keni mundësi zgjedhje për tu ushqyer dhe për të...

"Deshqiptarizimi i Kosovës"

Flam

Kim Mehmeti ka postuar një status lidhur me situatën në Kosovë, duke thënë se situata politike dhe ekonomike lexo...

Serbia e ka humbur edhe paqën

Serbia e ka humbur si luftën ashtu dhe betejën paqësore me Kosovën. Prej 15 vjetësh, Serbia nuk ka asnjë lloj sovraniteti..

Nismëtarët e festivalit të komedisë nuk ftohen në 20 vjetorin e themelimit të saj

Festivale dhe aktivitete në Shtëpinë e kulturës „Abdulla Krashnica“ apo më herët në Universitetin e Punëtorëve në Preshevë ka patur edhe..

Janjiç: Rama mund të sjellë frymë të re në marrëdhëniet shqiptaro-serbe

Janjic

Koordinatori i panelit, ku do të flasë kryeministri Rama, Dushan Janjiç ka thënë se vizita e Edi Ramës lexo...

Egzona Gërvalla: "Të kënduarit në shqip gjithmonë më jep ndjesi dhe emocion të veçantë"

Egzona Gërvalla ka lindur në Prishtinë, më 1986. Studimet i filloi që në moshë të re në shkollën e ulët dhe..

Agim Doçi: "Për të humbur kohë jemi kampion bote!"

Intervistë ekskluzive me shkrimtarin e mirënjohur, Agim Doçi «Ndarja në kombe është mision i atyre që i paguajnë Beogradi dhe Athina,..

Hirushja e Kairos

Books-2 kishe pyetur, zotrote, si erdhi deri te ndarja e Aidës nga Fadili. Këtë ngjarje e kam prekur edhe një herë më..

Mes’hi mbi çorape

Abdes Mes’hi mbi çorape lejohet me kusht nëse janë të trasha, nuk duket asgjë nën to, nëse ka mundësi të ecet me..
Messi-2014-06

Si arriti Messi deri tek Rekordi?

Tre golat ndaj Apoel Nicosias e shndërruan Lionel Messin në legjendën e gjallë të Champions League. 74 gola në kompeticionin më..
Hamilton_Austin

Lewis Hamilton, kampion i Formula 1

Piloti britanik i Formula 1, Lewis Hamilton u shpall Kampion i Botës, pasi ka fituar dhe garën e fundit të zhvilluar..
shba_nba

SHBA bombardon Serbinë, merr medaljen e artë

Skuadra amerikane shkatërroi në finalen e Botërorit të Spanjës Serbinë duke fituar medaljen e artë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës e..