SHPËRNDAJE

Ishte spekuluar se kampioni i Francës do të tentoj të blej lojtarin e Barcelonës, dhe për këtë do të paguaj 250 milionë euro, mirëpo këtë e ka demantuar trajneri Loran Blan. Ai ka thënë se ekipi i tij nuk dëshiron ta blej Leo Messin, por gjatë janarit do të tentoj të blej një mesfushor.

“Unë kam folë rreth transferimeve në janar”.

“Nëse vjen ndonjë blerje, atherë do të jetë në mefushë. Asgjë më shumë”.

PSG kërkon edhe Juan Mata, Eden Hazard dhe Paul Pogba.