SHPËRNDAJE

Blanc

Laurent Blanc beson se Paris Saint-Germain mund t’i fitoj katër trofe këtë sezon.
Paris Saint-Germain u kualifikua në finale të Coupe de la Ligue pasi mposhti Monacon me rezultat 2:0. Kurse, pas ndeshjes Laurent Blanc ka thënë se skuadra nga Parisi mund t’i fitoj katër trofe këtë sezon.

“Tani për tani ne jemi në finale e Coupe de la Ligue. Ne nuk jemi në finalen e Coupe de France, nuk jemi lagë të qenit kampion dhe po ashtu nuk jemi larg kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ne mund t’i arrijmë të gjitha kjo është e mirë.”, ka deklaruar strategu francez.