SHPËRNDAJE

bmw_X4

Janë publikuar fotografitë e para të modelit BMW X5 M40i, i cili pritet të prezantohet pas dy javëve.
Bimmertoday raporton se ky model do të jetë më i fuqishmi në serinë X4 dhe pritet të ketë dallime me çdo X4 tjetër, përfshirë edhe atë M Sport.

Ky SUV sportiv do të jetë i fuqizuar nga motori 3.0-litra me 6 cilindra që thuhet se do të prodhojnë 360 kuajfuqi.

Shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë do ta arrijë për vetëm 4.9 sekonda ndërsa shpejtësia maksimale është 250 kmh.