19.4 C
Presevo, Serbia
26.06.2019
Ballina Lifestyle Bozinovski ju prezanton orën OMEGA “Speedmaster Dark Side of the Moon Apollo...

Bozinovski ju prezanton orën OMEGA “Speedmaster Dark Side of the Moon Apollo 8”

SHPËRNDAJE

Duke dashur që të shënohet përvjetori i 50-të i misionit Apollo 8, shkuarja e parë në hënë, OMEGA me krenari del me orën më të re në treg “Speedmaster Dark Side of the Moon Apollo 8”.

Kjo bëhet nga OMEGA për shkak se astronautët që kanë shkuar në hënë deri tani, kanë pasur në dorë një orë të OMEGA, duke përfshirë edhe misionin e vitit 1968.  Këtë orë mund ta gjeni në dyqanet e Bozinovskit në Shkup.

Ekipi që kishte udhëtuar drejt hënës kanë parë për herë të parë nga afërsia atë që bota deri atëherë vetëm e kishte imagjinuar.

Kjo orë është e përbërë nga dizajni unik dhe shumë i bukur kur shihet prej larg ndërsa për punën brenda kujdeset sistemi laserik për saktësi në tregim të gjendjes kohore.

Ora është e përbërë nga zirconiumi i zi dhe keramikë. Rrypat e orës kanë elemente të verdha kurse krnometrat brenda orës janë të bardha dhe të verdha.

Në pjesën e pasme të orës shkruan “WE’LL SEE YOU ON THE OTHER SIDE” që janë fjalët e komandos Jim Lovell- pjesë e Apollo 8.

Këtë orë mund ta gjeni në dyqanet e Bozinovskit në Shkup.

Bozinovski ofron lirim prej 20% në vend të “tax free” për brendet e njohura zvicerane të orëve për të gjithë blerësit nga Kosova dhe Shqipëria të cilët në sallonet e shitjes do të tregojnë pasaportën. Shfrytëzojeni këtë mundësi ekskluzive nëpër shitoret për orë dhe orendi zbukuruese Bozhinovski, që gjenden në Skopje City Mall, Ramstore dhe në sheshin e Shkupit. Për më shumë info rreth kësaj oferte, klikoni këtu.