SHPËRNDAJE

Gianluigi Buffon mendon se Antonio Conte mund ta drejtojë Chelsean drejt titullit të Premierligës
Chelsea është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer në Premierligë, fal trajnerit Antonio Conte.
“Blutë e Londrës” kanë shkuar në nëntë fitore me radhë dhe janë lider në Premierligë me 37 pikë të grumbulluara.

“Conte është fitues dhe ai kurrë nuk lufton për pozitën e dytë. Jam i sigurt se ai bën lojtarët e tij që të japin më të mirën në fushë”, tha Buffon.