SHPËRNDAJE

Messi-Busquets

Sergio Busquets beson se El Clasico mund të jetë vendimtare për titullin e La Ligas.
Mesfushori i Barcelonas, Sergio Busquets beson se ndeshja ndërmjet Barcelonas dhe Real Madridit mund të jetë vendimtare për titull.

“Janë edhe disa ndeshje të tjera para El Clasicos, por shpresoj se ajo do të jetë vendimtare për ne”, tha Busquets gjatë konferencës për media.

Ai shtoi se nëse ata dëshirojnë të bëhen kampion, atëherë duhet t’i fitojnë të gjitha ndeshjet e mbetura.