SHPËRNDAJE

Cavani

Edison Cavani mund të transferohet në Atletico Madrid gjatë verës së ardhshme.

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani mund të përfundoj te kampionët e Spanjës, Atletico Madrid.

Trajneri argjentinas, Diego Simeone ka biseduar vetë me sulmuesin 29 vjeçar, në mënyrë që ta bindë atë që të transferohet në Vincente Calderon.

Cavani po ashtu është shumë i kërkuar edhe nga skuadrat angleze Arsenal dhe Manchester United.

Uruguaiani që nga transferimi i tij në PSG ka shënuar 41 gola në 71 ndeshje.