SHPËRNDAJE

Miroslav Klose nuk arriti të tregoj atë që din në kohën e rregullt gjatë ndeshjes, andaj edhe trajneri Loew e zëvendësoi atë me futbolistin e Bayernit Mario Goetze i cili edhe shenoj gol.

Çfarë i tha Loew atij para se të hyjë në lojë?

“Trego se je më i mirë se Messi, trego se je më i mirë se ai dhe e meriton më shumë se ai ta fitosh kampionatin botërorë: ka thënë Loew, transmetojnë mediet gjermane.