SHPËRNDAJE

CR7

Cristiano Ronaldo nuk po kalon momente të mira në vitin 2015. Këtë e vërtetojnë edhe statistikat.
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo shkëlqeu në vitin 2014, dhe për këtë fitoi Topin e Artë, të dytin radhazi.

Portugezi, vitin e kaluar ka realizuar 31 gola, që i bije 1.19 për ndeshje. Por, në vitin 2015 ish anëtari i Manchster Uniteidt është duke vuajtur.

Ai, në 14 ndeshjet e zhvilluar këtë vit ka arritur të realizoj vetën nëntë gola, që i bije 0.64 gola për ndeshje, raporton e përditshmja sportive madrilene AS.

Ronaldo, gjatë këtij sezoni nuk ka arritur të realizoj gol në shtatë ndeshjes: Ndaj Espanyolit, Córdobas, Deportivos, Athleticos, Levantes dhe në dy përballjet me Atleticon në kuadër të Copa del Ray