SHPËRNDAJE

Falcao

Chelsea është duke u interesuar për sulmuesin e Unitedit, Radamel Falcao.
Skuadra e Chelseat dëshiron të transferoj sulmuesin e Manchester Unitedit, Radamel Falcao, i cili këtë edicion po dështon në Angli.

Falcao që është i huazuar këtë edicion nga Monaco në United, po kalon momentet më të vështira në karrierë, mirëpo kjo nuk e pengon Jose Mourinhon që të transferoj atë.

Chelsea është në kërkim të një sulmuesi, pasi në fund të edicionit, Didier Drogba dhe Loic Remy do të largohen, ndërsa Falcao shihet si zëvendësues ideal.

Falcao Chelsea pritet ti kushtoj vetëm 20 milionë funte, shkruan Metro.