SHPËRNDAJE

Këngëtari, Chris Brown është arrestuar mbrëmjen e së enjtes në Florida, ku po performonte si pjesë e një turneu ndërkombëtar.Brown, 29 vjeç, ishte planifikuar të kryente në orën 7 të mëngjesit në Amfiteatrin e Koralit të Qiellit në West Palm Beach, shkruan BBC transmeton presheva.com.

Këngëtari u arrestua në një urdhër të pazgjidhur jashtë qarkut nga viti i kaluar, tha Zyra e Sheriffit në Qarkun Palm Beach. Ajo nuk pranoi të jepte detaje shtesë për atë që ishte urdhri, por tha se Brown u rezervua dhe u lirua pasi ai kishte postuar lirimin me kusht.

Brown ka pasur disa inskenime me ligj, duke përfshirë akuzat fizike të sulmit pas një incidenti me të dashurën e tij të atëhershme, Rihanna, në vitin 2009.
Ai u akuzua për sulme kriminale dhe për kërcënime në atë incident dhe mori provën pesëvjeçare dhe shërbimin e komunitetit.