SHPËRNDAJE

Pellegrini

Rafa Benitez mund të zëvendësoj Manuel Pellegrinin në Manchester City.
Drejtuesit e Manchester Cityt nuk janë të kënaqur me Manuel Pellegrinin dhe dëshirojnë të bëjnë ndryshime në stafin teknik.

Sipas të përditshmes spanjolle AS, trajneri i Napolit, Rafa Benitez mund të zëvendësoj Pellegrinin nga edicionin e ardhshëm.

Kontrata e Benitezit me Napolin skadon në qershor të këtij viti, çka do të thotë se transferimi i tij në City do të jetë edhe më i lehtë.