SHPËRNDAJE

laporte

Manchester City është shumë pranë transferimit të Aymeric Laporte.
Barcelona ka marrë goditjen e parë nga ish trajneri Pep Guardiola, pasi Manchester City pritet të transferojë mbrojtësin Aymeric Laporte të Athletic Bilbaos.

Marca shkruan se, City do të paguaj klauzolën e Laportes, e cila është 50 milionë euro.

Barcelona është duke e ndjekur që një kohë të gjatë mbrojtësin francez, por tashmë duhet të kërkojë alternativë tjetër dhe më i mundshmi është Marquinhos i PSG’së.