SHPËRNDAJE

Atdhe Nuhiu ka treguar veten në ndeshjen e Championship ndaj Leeds ku realizoi gol dhe dhuroi një asist.
Fillimisht në minutën e 87-të asistoi për Murphyn, ndërsa në 90+4 realizoi vet për tia dhënë fitoren klubit të tij.

Me këtë fitore Wednesday mbledh 42 pikë në pozitën e gjashtë, 10 më pak se Leeds që gjendet në të dytën.