SHPËRNDAJE

Coutinho, i cili e la Anfieldin për Camp Nou më herët këtë muaj, ka marrë numrin e veshur nga Javier Mascherano pasi ky i fundit e la gjigandin spanjoll për Hebei China.
Një deklaratë në uebfaqen e Barcelonës thotë: “Tani ne e dimë zyrtarisht cilin numër do ta veshë Coutinho në sezonin e tij të parë si lojtar i Barcelonës”.

Përveç argjentinasit, lojtarë të tjerë të cilët e veshën numrin 14 janë edhe Jordi Cruyff, Amunike, Gerard Lopez dhe Thierry Henry.