SHPËRNDAJE

Për Ronaldo, ishte penallti e qartë. Portugezi thotë se nuk e di pse po protestojnë lojtarët e “Zonjës së Vjetër”.
Padyshim që është një ndeshje që ka për të mbetur gjatë në memorien e tifozëve të futbollit.

Për sfidën Real Madrid – Juventus do të përflitet për ditë të tëra në vazhdim për shkak të episodeve të shumtë që kishte në vetëm 5 minutat e fundit të sfidës.

Kur dukej sikur ndeshja do të shkonte në kohën shtesë pasi Juve kishte përmbysur disavantazhin e ndeshjes së parë, Medhi Benatia shtyu Lucas Vazquezin brenda zonës dhe gjyqtari akordoi penallti.

Lojtarët e Juventusit çmenden me vendimin duke protestuar në mënyrë agresive drejt Michael Oliver, i cili pak më pas nxjerr me karton të kuq Gigi Buffonin.

Cristiano Ronaldo, që e konkretizoi në gol këtë penallti, thotë se nuk i kupton lojtarët e Juves.

“Nuk i kuptoj pse ata po protestojnë, por futbolli është i tillë”, tha fillimisht Ronaldo.

“Nëse nuk do të ishte bërë faull, Lucas do të shënonte gol. Jemi të lumtur që gjendemi në gjysmëfinale”.