SHPËRNDAJE
MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 21: Manchester City player Danilo in action during the Premier League match between Manchester City and Everton at Etihad Stadium on August 21, 2017 in Manchester, England. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Danilo nuk është i lumtur në Manchester City dhe po mendon largimin gjatë janarit

Mbrojtësi brazilian, Danilo gjatë verës së kaluar u largua nga Real Madrid për të kaluar në Angli të Manchester City.

Por, kur kanë kaluar vetëm pesë muaj, ai ka filluar të shfaq pakënaqësi dhe po mendon largimin gjatë janarit.

Danilo ka frikë se do të humbas vendin në Kombëtaren e Brazilit për Kupën e Botës dhe beson se më e mira për të do të ishte largimi.