SHPËRNDAJE

Siç shkruan agjencioni i lajmeve brazilian “Agencia”, mbrojtësi i Chelsea, David Luiz ka arritur marrëveshje me klubin katalanas dhe nga sezonin i ardhshëm do vesh fanelën e Barcelonës.

“Agencia” shkruan se David Luiz ka arritur marrëveshje për një kontratë 5 vjeçare me pagë prej 5.5 milionë euro në vit.

I njejti burim shkruan se Barcelona duhet ti paguaj Chelsea 25 milionë euro dhe gjithçka do të zyrtarizohet deri sa të filloj kampionati botërorë.

A është David Luiz zgjedhje e mirë për Barcelonën?