SHPËRNDAJE

DavidLuiz

David Luiz ka shënuar një supergol nga gjuajtja e lirë.

Mbrojtësi i PSG-së, David Luiz ka shënuar një supergol në ndeshjen kundër Lensit në kuadër të kampionatit francez.

Luiz me një goditje mjeshtërore ka lënë në gjumë mbrojtësin kundërshtar, duke shënuar kështu golin e epërsisë për skuadrën e tij.

Në fund PSG fitoi me rezultat të lartë 4:1 dhe mori pozitën e parë në Ligue 1.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hXXLAadOuMw