SHPËRNDAJE

Legjenda e Liverpoolit, Craig Bellamy beson se është vetëm çështje kohe kalimi i David de Geas në Real Madrid
Në tre vitet e fundit portieri spanjoll, David de Gea ka qenë i lidhur me një largim të mundshëm nga Manchster United.

Sipas legjendës së Livepoolit dhe Cityt, Craig Bellamy, është vetëm çështje kohe para se De Gea të transferohet në Madrid.

“Gjithnjë kam pasur ndjenjën se Real Madrid që disa vite e dëshiron atë si numër 1 të portës”, tha fillimisht Bellamy për Sky Sports.

“Është vetëm çështje kohe para se ata ta marrin De Gean”.

De Gea ka kontratë me Unitedin deri në vitin 2019 dhe ka kohë që ka kërkuar kalimin në Santiago Bernabeu.