SHPËRNDAJE

Basha

Kjo ishte në mos deklarata më e fuqishme që kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë jo vetëm sonte në “Opinion”, por prej shumë kohësh.

Basha tha në emision përpara panelit të gazetarëve se modeli i Berishës është i vjetëruar dhe se nuk bën më për ta qeverisur Partinë Demokratike.

Megjithatë Basha vlerësoi figurën e Berishës, si një lideri i cili ka fituar edhe beteja në duke të pamundura.

Për Bashën, PD-ja ka nevojë të qeveriset ndryshe, edhe nga ç’është qeverisur deri më tani.

 

https://www.youtube.com/watch?v=M0Fzp4MKG4E