SHPËRNDAJE

Në teritorin e Serbisë dhe rajon do të jetë moti me diell dhe temperaturat do të jenë të lart, njofton instituti republikan hidrometeorologjik.

Temperaturat e mëngjesit do të shenojnë deri 8 gradë celsius, ndërsa ato ditore do të jenë prej 16 deri 22.

Sipas parashikimit të motit për 7 ditët e ardhshme, deri me 27 mars, ditë e martë do të jetë mot me diell dhe nxehtë me temperatura maksimale prej 22 deri 25 gradë. Deri në fund të periudhës do të jetë i ndryshueshëm dhe më freskët, me rënie shiu. /presheva.com/