SHPËRNDAJE

Në një postim në faqen e rrjetit social si “Diaspora e Luginës së Preshevës” ka reaguar rreth dorëheqjes së këshilltares Fetanete Mehmedi

Reagimin e plot mund ta lexoni më poshtë:

Votuest e Alternativa Per Ndryshim ne Diaspor reagojn per doreheqjen e keshilltares Fetanete Mehmedi

Anetar te kesaj partie kan reagur ashper ndaj doreheqjes se kesaj keshilltare.

Postimi i plote:

Ti nuk mund ta kesh ne dore te gjithe Presheven,e te luash me te gjith qytetaret.
Nese ti je ajo qe po ankohesh per mos realizime nga pushteti na trego ti qfar ke realizuar deri tani?
Nese nuk do te jepej mundesia nga Kryetari Shqiprim Arifi per kandidate te Alternatives per Ndryshim ti sod nuk do te ishe pjes e kesaj qeverisje.
Ne nga Diaspora jemi munduar te ndryshojm vendin tone ndersa ju per interesa personale vendosni te terhiqeni vetem e vetem qe smund te mbushni realizimet tuaja.
Nese te gjithe keshilltaret do te kerkonin interesa personale ateher cdo muaj do te prishet kualicioni.
Nese nuk jeni e denje per kete pune ateher dorzone mandatin e keshilltares dhe mos e rrezikoni vendin qe te ket kriza te reja.
Jemi lodhur me nga malltretimet nga njerez qe mendojn vetem interesin personal e jo interesin ne pergjithsi.
Nese ju thirrni per akuz qe ka ne pushtet nepotizem e familjarizem,po ju sa familjar keni te punesuar?
Nese ju thirrni ne mos hapje te kufirit,sa here gjate kohes ne pushtet e ke permendur fjalen “Kufi”.
Dorzo mandatin dhe mos moho deshiren e 7000 qytetareve per mos ti arrit realizimet e tona.

Me rrespekt nga Diaspora votues te Partis se Alternatives per Ndryshim.