SHPËRNDAJE

Petkovic-Seferovic

Vladimir Petkovic ka thënë se duan të kualifikohen në ndeshjen kundër Rumanisë
Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir petkovic ka thënë se dëshiron fitore kundër Rumanisë dhe të siguroj kualifikimin në fazën tjetër të Euro 2016.

“Dëshirojmë të shkruajmë një kapitull të artë në historinë e futbollit zviceran, duke marrë tre pikët dhe siguruar kualifikimin”, tha Petkovic gjatë konferencës për media.

Kujtojmë se ndeshja ndërmjet Rumanisë dhe Zvicrës do të zhvillohet nesër me fillim nga ora 18:00.