SHPËRNDAJE

Memushaj

Armando Duka ka thënë se lojtarët e Shqipërisë kanë luftuar shumë për një fitore, duke shtuar se zoti i nderoi ata me tre pikë.
Presidenti i FSHF-së,Armando Duka tha se fitorja isht tejet e vështirë, por e merituar.

“Parashikohej e vështrirë, por nuk e prisja pikërisht kështu. Qunat treguan se kanë karakter dhe e realizuan atë, dihet futbolli luhet 90 minuta. Fituam një tre pikësh të vështirë, por shumë të rëndësishëm. Armenia ishte shumë e fortë dhe e rrezikshme”, tha Duka për Super Sport.

“Qunat kishin besim edhe në fund të pjesës së parë, por duhej qetësuar. Të gjithë shqiptarët janë gozhduar pranë televizioneve. Zoti i nderoi, sepse luftuan shumë”.