SHPËRNDAJE

Trajneri italian, Vincenzo Montella po kalon momente shumë të vështira në Milan
Vincenzo Montella rrezikon shkarkimin nga Milan, pas rezultateve të dobëta në 11 javët e para ët Serie A.

Milan renditet vetëm në endin e tetë më 16 pikë, ku ka arritur pesë fitore, katër humbje dhe një barazim.

Sipas Gazzetta dello Sport, dy trajnerët që mund të zëvendësojnë Montellan janë ish-trajneri i Fiorentinas, Paulo Sousa dhe ish-trajneri i Napolit dhe Interit, Walter Mazzarri.