SHPËRNDAJE

Suksesi i këngës “Lejla” nga Elvana Gjata, Capital T dhe 2po2 duket se ka kaluar kufijtë shqipfolës.

Duket se “Lejla” ka shkuar deri larg në Amerikë, pasi një vajzë amerikane së fundmi ka realizuar një cover të këngës shqiptare, shkruan lajmi.net.

Denisha Jones ka publikuar në kanalin e saj në Youtube versionin e saj të këngës “Lejla”, e që tingëllon interesant gjuha shqipe e kënduar nga një amerikane.