SHPËRNDAJE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video në të cilën tregohet për koronavirusin.

Po ashtu Edi Rama, ka shkruar që në këto 150 sekonda të kësaj video mund të mësosh më shumë se sa në 150 lajme.

Gjatë ditës së sotme janë konfirmuar dy rastet e para me koronavirus në Shqipëri, andaj qeveria ka vendosur që të gjitha institucionet arsimore të mbyllen për një periudh 2 javore.

Kryeministri tha gjithashtu se do të kërkohet pezullimi i të gjitha aktiviteteve sociale dhe sportive.

🔴 150 SEKONDA PËR TË MËSUAR PËR KORONAVIRUSIN MË SHUMË SE NË 150 LAJME! 🔴 FRIKË ASPAK, KUJDES PO!

Gepostet von Edi Rama am Montag, 9. März 2020