SHPËRNDAJE

Emily Ratajkowski  është një modele dhe aktore e njohur amerikane.

Ajo është lindur në Londër, ndërsa është rritur në San Diego, shkruan Indeksonline.

Emily u bë e njohur në vitin 2013, kur mori pjesë në videoklipin muzikorë të këngëtarit Robin Thick, në këngën “Blurred Lines”.

Nga ajo kohë, sukseset në fushën e modës nuk kanë munguar për të, duke qenë një nga modelet më atraktive dhe më të kërkuara në fushën e modës.

Modelja 28-vjeçare, falë bukurisë dhe formave të saj trupore është padyshim një nga modelet më bombastike në botë.