SHPËRNDAJE

Schumi

Gjendja shëndetësore e Michael Schumacher vazhdon të jetë e pandryshueshme, ndërsa familja e tij nuk preferon të japë komente rreth këtij fakti
Për shkak të shpenzimeve të larta , familja e kampionit të Formula 1 ka vendosur të shesë një prej makinave të tij, të markës Mercedes Benz E55 AMG të vitit 1998.

Përfaqësitë e makinave në Berlin e kanë vlerësuar këtë makinë dhe kanë ofruar deri tani 100 mijë funte.

Familja shpenzon 115 mijë funte në javë për kujdesin e Schumacher dhe është detyruar që të nxjerrë në ankand makinën e preferuar të tij me shpresën për t’i shpëtuar jetën kampionit.