SHPËRNDAJE

Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit pritet të garojë me Vjosa Osmanin për kryeministre të vendit.

Pas një procesi të stërzgjatur, LDK e Isa Mustafës vendosi që këtë ‘sfidë’ t’ia besojë një femre.

Me çdo kusht këtë garë e pati synuar edhe nënkryetari i kësaj partie, Lutfi Haziri, por që edhe ky në fund këtë garë ia ‘besoi’ Osmanit.

Kujtojmë faktin se Haziri vite më parë pati kryer edhe haxhin, derisa pati bërë me dije faktin se anamorava shquhen edhe për atdhe edhe për fe.

Disa muaj pas haxhit, Haziri pati vizituar bregdetin shqiptarë ku ‘piercingu’ i tij i vënë në pjesë të ndieshme, atë kohë pati marrë shumë vëmendje.

Haziri përveç kësaj në trupin e tij ka edhe tattoo, të cilat i ka për qejfi, dhe kjo shihet në fotot e siguruara nga mediat shqiptare.

Ndryshe Haziri, aktualisht është kryetar i Komunës së Gjilanit.