SHPËRNDAJE

Calderon

Finalja e Copa del Rey do të zhvillohet në Vincnte calderon.
Federata Spanjolle e Futbollit ka njoftuar edhe zyrtarisht që finalja e Copa del Rey do të zhvillohet në Madrid.

Barcelona dhe Sevilla do të luaj në finale, e cila do të zhvillohet me 22 maj në stadiumin e Atletico Madridit, Vincente Calderon.

Kërkesa e dy finalisteve kishte qenë Santiago Bernabeu, por Perez kishte refuzuar.