SHPËRNDAJE

CR7

Real Madridi ka shënuar fitore 2:0 kundër Schalkes, përderisa Baseli barazoi 1:1 me Porton.
Skuadra mbretërore, Real Madridit, ka arritur të shënojë fitore ashtu sikurse pritej kundër Schalkes.

Spanjollët triumfuan në udhëtim 2:0, duke marrë një epërsi të lartë para takimit të kthimit në Santiago Bernabeu.

Cristiano Ronaldo (26’) dhe Marcelo (79’) shënuan golat e këtij triumfi të Realit.

E, në barazim 1:1 u mbyll sfida mes Baselit të shqiptarëve dhe Portos e zhvilluar në Zvicër.

Gonzalez (11’) kaloi Baselin në epërsi në këtë sfidë, mirëpo një gol nga penalltia i Danilos (79’) barazoi shifrat.

Taulant Xhaka luajti 90 minuta në këtë sfidë, teksa Shkëlzen Gashi 83 minuta, duke u zëvendësuar nga Hamoudi. Arlind Ajeti qëndroi në bankën rezervë.

http://www.dailymotion.com/video/x2hj1pb_goal-penalty-danilo-basel-1-1-fc-porto-champions-league-18-02-2015-hd_sport#from=embediframe

http://www.dailymotion.com/video/x2hiv3f_goal-gonzalez-basel-1-0-fc-porto-18-02-2015_sport#from=embediframe

http://www.dailymotion.com/video/x2hj1pb_goal-penalty-danilo-basel-1-1-fc-porto-champions-league-18-02-2015-hd_sport#from=embediframe

http://www.dailymotion.com/video/x2hiw8n_goal-cristiano-ronaldo-schalke-0-1-real-madrid-18-02-2015_sport#from=embediframe