SHPËRNDAJE

Revista e njohur prestigjioze, Forbes, ka publikuar listën e përvjetshme të artistëve më të paguar të vitit 2017.

P.Diddy pa ndonjë befasi të madhe është në krye të listës me përfitime prej 130 milionë dollarë ku ështënë pah marrëveshja e tij me Ciroc vodka dhe marrëveshjeve tjera.

 

Beyonce është menjëherë pas falë turneut të saj botëror që u mbyll në fund të vitit 2016, një turne që grumbulloi 250 milionë dollarë në total përgjatë dy viteve.

Drake dhe The Weeknd kanë vazhduar me sukseset dhe ngjitjen në listë.

Befason grupi Guns n’Roses në vendin e gjashtë me 84 milionë euro fitime, një rikthim i suksesshëm i grupit legjendar.

Metallica mbyllë top 10-shen me 66.5 milionë dollarë përfitime.

Lista e plotë e këngëtarëve në top 10-she:

1) Diddy (130 milionë $)

2) Beyonce (105 milionë $)

3) Drake (94 milionë $)

4) Weeknd (92 milionë $)

5) Coldplay (88 milionë $)

6) Guns N ‘Roses (84 milionë $)

7) Justin Bieber (83.5 milionë $)

8) Bruce Springsteen (75 milionë $)

9) Adele (69 milionë $)

10) Metallica (66.5 milionë $)

/presheva.com