SHPËRNDAJE

Bilbao-RealMadrid

Athletic Bilbao dhe Real Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare.

Skuadra e Bilbaos dhe Real Madridi kanë publikuar formacionet zyrtare para takimit të tyre të vlefshëm për javën e 26 të La Ligas.

Real Madrid ka bërë vetëm një ndryshim në krahasim me ndeshjen e fundit, pasi në vend të Lucas Silvas do të luaj Illaramendi.

Bilbao: Iraizoz; Iraola, Balenziaga, Etxeita, Gurpegi, Beñat, M. Rico, De Marcos, Muniain, Aduriz y Williams.

Real: Casillas, Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo, Isco, Kroos, Illara, Ronaldo, Bale, Benzema