SHPËRNDAJE

Franca ka mposhtur Holandën me rezultat 2-0 në Stade de France në Paris.

Karim Benzema (32’) dhe Blaise Matuidi (41’) shënuan dy golat e Les Bleus në pjesën e parë.

Në fraksionin e dytë nuk pati gola dhe ky rezultat ishte mjaft i mirë për të zgjedhurit e Didier Deschamps.

Kjo ishte humbja e parë për Holandën pas 17 rezultatesh pozitive.