SHPËRNDAJE

Samsung po punon për të nxjerr në treg modelin e telefonave më të ri të linjës Galaxy J. Modeli më i fundit i Galaxy vjen pas lanccimit të modeleve Galaxy A dhe E.

Linja e parë që do të hidhet në treg është Galaxy J1, i cili do të ketë një ekran 4.3-inç 480×800 TFT LCD, kamerën kryesore me 5-megapixel ndërsa ajo ballore 2 megapixel. Pajisja do të jetë e fuqizuar nga procesori 1.2 GHz quad-core CPU.

SamsungJ1

Është menduar që Galaxy J1 do të hidhet në treg vitin e ardhshëm.