SHPËRNDAJE

Reperi i njohur shqiptar, Gold AG, njihet si një praktikues i fesë islame.

Si mysliman i devotshëm, Goldi gjithmonë shprehet për fenomenet që janë kundër fesë.

Sonte (e martë) është nata e Halloëeenit apo “Nata e Shtrigave” dhe reperi i njohur u ka dërguar mesazh atyre që maskojnë fëmijët që të mos bëjnë këtë.

Sipas tij, bukurinë fëmijëve ua fali Zoti dhe prindërit duhet t’i mësojnë si të flasin e të jenë të mirë.

Ai ka krahasuar dy fëmijë, një i maskuar për Halloëeen dhe një tjetër në gjendje normale, duke përshkruar maskimin si gjë të keqe.

“Mos i shëmtoni fëmijët tuaj, mësoje të flas bukur, të qeshë e të luaj. E di se i ngjyrosur nuk do të doje të ishte një fëmij i joti. Ti fali dashuri se bukurinë ja fali Zoti”, ka shkruar Gold AG në postimin e tij në InstaStory.

Gold AG ndryshe pritet të kthehet shumë shpejt me projekte të reja për sezonin dimëror, ku ai pritet të jetë mjaft i angazhuar në diasporë.

/presheva.com