SHPËRNDAJE

Guardiola

Pep Guardiola do të ketë 200 milionë euro në dispozicion për transferime.
Trajneri i ri i Manchester Cityt, Pep Guardiola do të ketë 200 milionë euro në dispozicion për transferime të reja.

The Guardian shkruan se, Guardiola do të ketë mundësi që të sjellë në Etihad lojtarët më të mirë dhe për këtë do të ketë edhe ndihmën e Txiki Begiristain.

Guardiola po ashtu do të jetë edhe një nga trajnerët më të paguar në botë, pasi do të marrë 20 milionë euro në sezon.