SHPËRNDAJE

Trajneri i Bayern Munchen, Pep Guardiola ka deklaruar se nuk është i kënaqur me lojën e ekipit në këtë ndeshje, por edhe më tej mbetet optimist që ekipi i tij të shkoj në finale.

“Mburrem me lojtarët e mi, kanë treguar se shumë kundër një ekipi kualitativ siç është Real Madridi. Ata janë njëra ndër ekipet më të mira në botë”.

“Kemi dashur që të kemi topin në këmbët tona dhe me transforimeve të shpejta nga mbrojtja në sulm. Kemi kontrolluar lojën, por Reali ka pritur kundërsulmet, dhe ata janë shumë të mirë në këtë” ka thënë ai.

“Optimizmi është i lartë, edhe më i madh se që ka qenë para ksaj ndeshje” ka përdunduar Pep.