SHPËRNDAJE

Suarez

Pep Guaraiola po synon që të transferoj në Manchester City Toni Kroosin dhe Luis Suarezin
Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guaraiola po mundohet t’i revanshohet rivalit të qytetit, Manchester Unitedit, pas transferimit të Zlatan Ibrahimovic dhe Henrikh Mkhitaryanit.

Sipas tabloidit britanik, Daily Mirror, Guaraiola po synon që të transferoj në Manchester City Toni Kroosin nga Real Madridi dhe Luis Suarezin nga Barcelona.

Këto dy përforcime mund t’i kushtojnë Cityt 176 milion euro. Kroass kushton 75 milion euro, derisa çmimi i Suarezit është 101 milion euro.